درباره من

 

من احسان طریقت متولد ۵ مرداد سال ۱۳۵۹ در تهران هستم. سومین فرزند از یک خانواده شش نفره. پدری (خدا رحمت کند همه رفتگان را) مهربان که مدیر مالی بسیار متبحری بود، مادری که با همه بیماری‌هایش بسیار مهربان و خانه‌دار بود (و خدا رحمت کند او را نیز)، برادری فوق‌العاده باهوش و مستعد، استاد دانشگاه در رشته عمران و خواهری مهربان که بخش مهمی از زندگی خانواده ماست و در آزمایشگاه تشخیص طبی به عنوان کارشناس علوم آزمایشگاهی مشغول به کار است. اما ششمین عضو خانواده، دختر زیبا و دوست‌داشتنی برادرم که چراغ خانه است و نور زندگی.

سال‌های کودکی من در کنار برادری که ۱۴ سال و خواهری که ۱۲ سال از من بزرگتر بودند بیشتر با کتاب و درس همراه بود.؛ البته آنها برای کنکور درس می‌خواندند و من کنارشان بودم یا روی شانه‌هایشان می‌نشستم و نگاه می‌کردم. هر دوی آنها بسیار با تلاش و مستعد بودند اما من دانش‌آموز متوسطی بودم و چندان میانه‌ای با درس‌ ریاضی و فیزیک و شیمی نداشتم. اما هندسه، تاریخ و انشاء را دوست داشتم. دوست داشتم از درس بزنم و کتاب بخوانم. سال‌ها بعد که زمان انتخاب رشته دانشگاهی بود، با توجه به عشقی که از کامپیوتر و کار کردن با یک دستگاه کمودور ۶۴ و یک پی‌سی ۴۸۶‌ داشتم -که مال برادرم بود- رشته کامپیوتر را انتخاب کردم و در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل شدم. قبل از قبولی در دانشگاه مشغول به کار شدم. همین تجربه کاری با چیزی که انتظار داشتم بسیار متفاوت شد و به جای اینکه به عنوان یک برنامه‌نویس VB 6 مشغول به کار شوم،بعد از ورود به شرکت در روز اول به آبدارخانه هدایت شدم و کارم شروع شد!

داستان مفصل است و شاید هر از گاهی روایتم از داستان زندگی‌ام را کاملتر کنم ولی عجالتا، آنچه در وبلاگ می‌خوانید بخشی از خوانده‌ها و یافته‌ها و تجربه‌هایم است از همه چیزهایی که در این سال‌ها دیده‌ام. روند ثابتی ندارم و ممکن است شاخه به شاخه پریده باشم. اما خب زندگی همین است دیگر. شاید ثابت و با برنامه نباشد؛ مثل من که نبوده‌ام.