نوشته‌های احسان طریقت
پادکست آیپالس

آیپالس شروع تجربه‌ای ماندگار

 

یکی از بهترین تجربه‌هایی در این چند سال اخیر داشتم، تجربه همکاری و کار روی پروژه آی‌کلاب بود که با مصطفی لامعی روی پروژه کار می‌کردیم. البته مصطفی قبل از من هم روی پروژه کار می‌کرد و دستاوردهای خوبی هم داشت. اما توی مسیر که با هم همکاری مشترکمون رو شروع کردیم، پروژه‌ای به نام آیپالس که پادکستی بود مصاحبه‌محور رنگ و بوی جدی‌تری به خودش گرفت و تونستیم با افراد مختل فعال در اکوسیستم کارآفرینی یا افرادی که دستاوردهای مهمی داشتن صحبت کنیم. مصاحبه‌هایی که بعد از مدتی تبدیل شد به گنجینه‌ای برای خودمون و شنونده‌هایی که در طول این سال‌ها فهمیدیم چندان هم نبودن.

تجربه آیپالس

آیپالس از جهات مختلف برای من -و احتمال زیاد مصطفی- تجربه‌ٔ آموزنده‌ی خوبی بود؛ این آموزنده بودن را می‌توان از نگاه شبکه‌سازی، یادگیری از تجربه‌های دیگران در نظر گرفت تا آشنایی یا نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای ضبط و ویرایش صدا. شاید مهمترین دستاوردی که این پروژه برای ما داشت، یادگرفتن حرفی بود که از آن به «انجام بده و اتفاقات خوب بعدش می‌افته» بود. آیپالس حتما پروژه‌ای بود که دلی شروع شد و زمان زیادی از ما می‌گرفت. اما دوستش داشتیم و برای پروژه وقت می‌ذاشتیم و سعی می‌کردیم قسمت به قسمت بهتر بشه.

آیپالس پادکستی بود مصاحبه محور که هدف آشنایی مخاطبین با افرادی بود که در فضای کسب‌وکار دستاوردهایی داشتند؛ ما از آن به عنوان صدای نبض اینترنت یاد می‌کردیم.

نتیجه این پادکست برای مصطفی و من دستاوردهای زیادی داشت. با اینکه پروژه آی‌کلاب مدتی است خاموش شده ولی یاد و دستاوردهای آیپالس هنوز زنده است و یادآور خاطرات زیادی از سال‌های نه چندان دور.

آرشیو این مصاحبه‌ها که به نوعی فصل اول آیپالس بود رو مصطفی در سایت شنوتو منتشر کرده که در ادامه‌ می‌تونید اونها رو گوش بدید. امیدوارم این پادکست‌ها دوباره شروع بشه و برامون خاطره‌های جدیدتری بسازه.

 

لینک playlist فصل اول پادکست آیپالس از اینجا در دسترس شما قرار داره.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.