نوشته‌های احسان طریقت
انوشه انصاری

پروژه زندگی‌خوانی – گام اول انوشه انصاری

زندگی‌نامه خوانی انوشه انصاری اولین زن فضانورد ایرانی و اولین توریست فضایی

یکی از علاقه‌مندی‌های شخصی من در طول سال‌ها، خواندن زندگی‌نامه افرادی بوده که بهشون علاقه‌مند بودم. برای من هیچ‌وفت فرقی نمی‌کرد که این افراد در چه رشته‌ای یا چه کاری به موفقیت دست‌ پیدا کردند. برام همیشه این موضوع اهمیت داشته که مسیری که این افراد برای کسب موفقیت‌های ورزشی، اجتماعی، علمی و … پشت سر گذاشتن چطور بوده و چقدر سختی کشیدند تا تونستند با آزمون و خطاهای زیاد، استفاده از دانش و تجربه در طول زمان، موفقیت‌های زیادی رو رقم بزنند. به همین خاطر خواندن کتاب‌های زندگی‌نامه یا خودنوشت‌های این افراد از روایت‌هایی که پشت سر گذاشتن یکی از کارهایی بوده که همیشه برای انجامش مشتاق بودم.

به همین دلیل یعنی استفاده از تجربیات دیگران و شاید کشف الگویی شخصی از روایت‌هایی که دیرگان تعریف کرده‌اند، پروژه زندگی‌خوانی رو با حمایت و کمک باشگاه کارآفرینی تیوان راه‌اندازی کردیم. توی این پروژه و در این مرحله، در هر گام یک کتاب که مربوط میشه با زندگی افراد مختلف و موفق رو روایت می‌کنیم.

اولین گام رو با زندگی‌خوانی انوشه انصاری شروع می کنیم. انوشه انصاری اولین زن ایرانی فضانورد و اولین توریست فضایی. انوشه انصاری را انتخاب کردیم چون معتقد است رویایی که با اشتیاق دنبال شود قابلیت تحقق پیدا کردن دارد:

این رویای من بود…

اگرچه روزی جسورانه و خیالی به نظر می‌رسید، ولی امروز به واقعیت پیوسته است. اکنون زمین زیرِ پای من است و من گردش آن را می‌بینم: زمین با تمام مردمانش در سراسر قاره‌ها، حتی هموطنانِ من در ایران زمین. و این رویا با یک سفر آغاز شد و با نیروی اراده و عشق ادامه یافت. اکنون دیگر غیرممکن برای ما وجود ندارد. فقط می‌باید به رویاها ایمان داشت و با عزمی خلل‌ ناپذیر و یاری از نیروی بی‌بدیل عشق گام برداشت.

برای حضور در این برنامه می‌توانید از طریق این لینک ثبت‌نام کرده و در خوانش زندگی انوشه انصاری با هم همراه شویم.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.