نوشته‌های احسان طریقت

نگاهی به آنچه که در آرزوهای ما بوده در هجدهمین رویداد سفر به سرزمین آرزوها

سال‌های زیادی از روزهایی که آرزو داشتم برنامه‌نویس بزرگ و موفقی بشم گذشته و سال‌های نه چندان زیادی ازهم روزی که تصمیم‌گرفتم دیگه کار برنامه‌نویسی نکنم پشت سرگذاشته شده. تصمیمی که به واسطه سال‌ها نارضایتی از وضعیتی که داشتم گرفته شد و در نهایت با چیزی حدود یک سال مطالعه و کلاس و مشاوره و از این قبیل کارها فهمیدم که مسیری که ۱۰ ۱۱ در حال طی کردنش بودم کاملا اشتباه هستش و طبیعتا میشه حدس زد که هم چه تصمیم سختی برای جابه‌جایی شغلی گرفته شده و چه حس بدی بهت دست میده که بفهمی سال‌ها از عمرت هد ررفته و مسیر رو اشتباه اومدی.

همه ما آرزوها و افسانه‌هایی در زندگی و در دوران کودکی و جوانی داریم که وقتی بزرگ‌تر میشیم به دلایل مختلف یا اونها فراموش میشن یا درست بهشون توجه نمی‌کنیم. سال‌ها که می‌گذره با حسرت به سال‌های پشت سر گذاشته شده نگاه می‌کنیم و با «ای کاش…» گفتن‌های مختلف سعی می‌کنیم که کمی از حسرت نرسیدن به اون خواسته‌ها و آرزوها کم کنیم.

سفر به سرزمین آرزوها مجموعه‌ای از تجربیات شخصی، یادگرفته‌های شخصی، حرف‌ها و گفته‌های دوستان، مربیان و بزرگانی هستش که همگی تونستن حال بد و منفی من در چند سال پیش رو به روحیه‌ای مثبت‌تر و بهتر تغییر بدن و من ازشون ممنونم. در واقع با گردآوری و برگزاری مطالب سفر به سرزمین آرزوها سعی کردم و دارم که به افراد دیگه کمک کنم تا حداقل کمی به آینده و استعداد‌ها و روحیاتی که دارند بیشتر توجه کنند تا از تلف شدن وقت یا افسردگی نرسیدن به آنچه در آرزوهاشون هست جلوگیری بشه.

این انتقال تجربیات و گپ‌های مفید که در قالب «کارگاه سفر به سرزمین آرزوها» به هجدهمین ایستگاه خود رسیده است. اگر علاقه‌مند هستید که در این رویداد حضور داشته باشید و شما هم تجربیات خود را با بقیه علاقه‌مندان و من به اشتراک بذارید می‌تونید در ادامه همین پست ثبت‌نام کرده با برای مطالعه اطلاعات بیشتر این رویداد و ثبت‌نام از لینک ثبت نام در سایت ایوند استفاده کنید.

1 دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • سلام
    همین که تجربیاتت رو اینجا میذاری و صادقانه هم نوعت رو متوجه میکنی، نشون میده همه ی اون سال ها شکست نبوده. بستگی چطور بهش نگاه کنی. حتی برای خودت.
    یک کش رو میکشی عقب، درسته در ظاهر داره بر خلاف جهت کشیده میشه و عقب میمونه، اما میدونم که انرژی پتانسیلی که داره ذخیره میکنه، از خیلی ها جلوترش میندازه.
    ارادت