نوشته‌های احسان طریقت
هنر تعامل با زندگی

هنر تعامل با زندگی

صادقانه بگویم برنامه‌ای برای نوشتن پستی شبیه به این نداشتم. اگر حتی در خلوت‌های خودم به این موضوع فکر کنم باز هم برنامه‌ای برا نوشتن فکرها و دغدغه‌هایم نداشتم. اما چه چیزی باعث میشه که بخواهم در مورد هنر تعامل با زندگی بنویسم. پاسخش ساده است و به یک اتفاق بر می‌گردد. امروز به صورت اتفاقی یک ویدیو به دستم رسید که در یکی از گروه‌های خصوصی تلگرام بود.

این ویدیو که در ادامه برای‌تان گذاشتمش تا ببینید، درباره همین موضوع صحبت می‌کند؛ درباره چیزی که از آن به عنوان وارد شدن لحظه‌های غمگین و شاد به زندگی یاد می‌کند؛ ورودی که باعث می‌شود تا ترتیب قطعه‌های منظم زندگی بهم بخورد،‌اما هنرمندانه این قطعه‌ها باید در جایی از زندگی قرار بگیرند و شاید فقط یک شعبده‌باز این کار را انجام دهد. این شعبده‌باز کسی نیس جز خود ما.

ما هر روز با پیام‌های مختلفی روبرو هستیم که تعدادشان فراتر از چند صد پیام و شاید هم چند هزار پیام باشد. این پیامهای خوشحال کننده یا ناراحت کننده تنها کاری که می‌کنند،‌ برهم زننده نظم و چارچوب زندگی هر کدام از ما است. اگر این پیام‌ها و اتفاق‌ها موفق شوند که این نظم را برهم بزنند، عصبی شدن، پرخاشگری،‌بی‌نظمی و ده‌ها عارضه دیگر به مرور زمان پیش می‌آید که شیب زندگی را به سمت منفی و سقوط کج می‌کنند. اما هنرمندی که بتواند این موضوعات را به نوعی در زندگی خود ببلعد یا در آن حل کند می‌تواند خود را جادوگری بنامد که چارچوب زندگیش را نجات داده است.

سوالی که برای من بعد از دیدن این ویدیو پیش آمد این بود که من با زندگی خود چه کرده‌ام؟ شما با زندگی خود چه می‌کنید؟

پی‌نوشت: روزها در اینترنت‌گردی‌هایم مطالب جالب و مقاله‌های مورد علاقه‌ام را در کانالی در تلگرام به اشتراک می‌گذارم. اگر علاقه‌مند بودید خوشحال می‌شوبا عضویت در این کانال، تعداد مخاطبینی که این مطالب را می‌بینند بیشتر شوند و با کمک هم دانش اجتماعی‌ همه‌مان بالاتر رود. برای عضویت در این کانال می‌توانید به روی این لینک کلیک کنید.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.