نوشته‌های احسان طریقت

همه چالش‌های من

چند وقتی هست تب و تاب به چالش کشیدن و دعوت کردن از افراد در شبکه‌های اجتماعی برای پاسخ دادن به یک سوال یا بازی بالا گرفته، از آب یخ گرفته تا چالش برنامه‌نویسی و معرفی کتاب و امثالهم. فارغ از این که اصولا ما چطور با این دعوت شدن‌ها برخورد می‌کنیم و چه بازخورهایی میدیم (که نمونه‌های خیلی ساده‌اش رو در مورد چالش سطل آب یخ می‌شد دید که موضوع اصلی فراموش شده و بیشتر جنبه سرگرمی و نمایشی پیدا کرده در خیلی از موارد) سوالی مه برای خودم مطرح شد این بود که «چند وقت یک بار خود ما چالشی برای خودمون درست می‌کنیم؟»

یادمه قبل از ۲۵ سالگی، خودم رو به یه چالش کشیده بودم. چالش از نوع مالی بود ولی بهر حال چالشی بود که با یک سال تاخیر بهش دست پیدا کردم. اما وقتی بیشتر نگاه کردم دیدم مدتی میشه که خودم را به چالش‌های فردی دعوت نکردم. چالش‌های برای انجام کار خاص، یادگرفتن موضوعی جدید و خیلی موضوعات دیگه که میشه ازشون نوشت. وقتی بیشتر فکر کردم دیدم روزمرگی و درگیر موضوعات شاید نه چندان با اهمیت شدن و نداشتن برنامه‌ای توی این زمینه دلایلی اصلی من برای نداشتن چالش‌های فردی میشه. بذارید رک بگم (خودم رو که نمی‌تونم گول بزنم) دلیلی نداشته جز تنبلی!

دارم فکر می‌کنم که چالش‌های جدیدی برای خودم داشته باشم و حتما به زودی در این خصوص موردی رو برای خودم پیدا خواهم کرد. شما چالش‌های فردی داشتید؟

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.