نوشته‌های احسان طریقت

سفر آرمانی؛ بازبینی هدف و موقعیت خود از گذشته تا آینده

من آدمی هستم ایده‌پرداز و رویابین. در هر شرایطی می‌تونم تصویری از آینده موضوعی که درباره آن صحبت می‌شود برای خودم بسازم و به دیگران نیز ارایه کنم. همیشه این تصویرسازی لذت‌بخش و جالب هستش. اما سالها ‍پیش وقتی در مورد آینده و جایگاه خودم تصویرسازی می‌کردم، می‌ترسیدم. این که چطور می‌خوام این مسیر رو طی کنم و یا چطور باید به هدفم برسم، بدون اینکه ایده‌ای از چگونگی طی کردن مسیرم داشته باشیم می‌ترسیدم. اما یاد گرفتم که چه کنم. یاد گرفتم که این نگاه به آینده، سفری است که باید برای آن تجهیز شوم.

رؤیاهای بزرگ و تلاش برای رسیدن به اونهاهمیشه در میان افرادی که موفقیت‌های بزرگ کسب کرده‌اند هم به‌وضوح دیده می‌شود. اینکه چندین سال آینده را جوری به تصویر می‌کشند که انگار در آن سال‌ها زندگی کرده‌اند؛ شفاف، واضح و با جزییات.
اما مگر رؤیا یک موضوع خیالی نیست که در ذهن شکل می‌گیرد؟ مگر قرار نیست اون چیزی که تخیل می‌کنیم، خیلی خیلی دورتر از واقعیت کنونی ما باشد؟ اگر رویای ما واقعیتی باشد که دور از دسترس است، برای رسیدن به آنچه باید بکنیم؟ اصلاً بزرگ‌ترین رؤیایی که در زندگی داریم چیست؟ بزرگ‌ترین رؤیایی که داریم چیست؟ دوست داریم ۵ یا ۱۰ سال آینده کجا ایستاده باشیم و چه باید داشته باشیم که رضایت درونی و حس موفقیت کاملی داشته باشیم؟
تصور کنید بدون هیچ محدودیتی اعم از مالی و مکانی و زمانی، هر آنچه به شما تعلق خواهد گرفت را می‌توانید طلب کنید. اصلاً شما چوبی جادویی خواهید داشت که هر آنچه بخواهید در اختیارتان قرار می‌دهد. در این وضعیت بزرگ‌ترین رویای شما چیست؟

شاید ساده‌ترین و عمیق‌ترین تصویری که از آنچه ما به دنبالش هستیم، در کتاب کیمیاگر پائولو کوئلیو با سانتیاگو به تصویر کشیده شده باشد. افسانه شخصی. برای رسیدن به افسانه شخصی سفر باید کرد، هزینه باید پرداخت و باید تجهیز شد.
ما نیز به سفر خواهیم رفت. مانند سانتیاگو! به دنبال تحقق رویای خود خواهیم رفت و آن را به تصویر می‌کشیم و تفسیر می‌کنیم. در سفر خود را می‌شناسیم و تجربه می‌کنیم. خود را تجهیز می‌کنیم به آنچه به همراه ماست بهتر می‌شناسیم؛ چیزی به نام توانایی‌هایمان؛ اما سفر بدون نقشه که نمی‌شود! نقشه می‌کشیم و برای رسیدن به رویای شخصی خود، کوله‌بار سفر را با نقشه خود تجهیز می‌کنیم. واقعاً بزرگ‌ترین تصویری که از ۵ یا ۱۰ سال آینده خود دارید چیست؟

اولین برنامه کارگاه وایزآپ با موضوع “سفر آرمانی” در روز پنج شنبه ۱۹ تیرماه، از ساعت ۱۶ تا ۲۰:۳۰ (همراه با پذیرایی افطار) در کافه ویسپو برگزار میشه. در این کارگاه به تمرین چهار گام موثر در سفر آرمانی زندگی (کشف رویا، من کیستم؟، در مسیر رویا و مقصد نهایی) خواهم پرداخت و با کمک دوستانی که در دوره شرکت خواهند کرد، رویای آینده‌مون رو بازسازی می‌کنیم.

اگر علاقه‌مند به حضور در این کارگاه هستید می‌تونید جهت رزرو، نام، نام خانوادگی و ایمیل‌تون رو به آدرس ایمیل wiseupcommunity@gmail.com بفرستید یا با شماره ۰۹۲۱۳۷۲۲۸۶۷ تماس بگیرید.

اطلاعات این کارگاه رو هم در شبکه‌های اجتماعی می‌تونید با هشتگ ۱stWiseUpWorkshop# دنبال کنید.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.