نوشته‌های احسان طریقت

دوره جدید کارگاه آینده بهتر

ورود  یا حضور  موفقیت‌آمیز در بازار کار حرفه‌ای، چه برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و چه برای افرادی که از شرایط کاری خود رضایت نداشته و همواره به دنبال فضای کاری بهتری هستند، قشر وسیعی از افراد را در بر می‌گیرد. سوالاتی از قبیل اینکه برای موفق بودن چه چیزهایی نیاز دارم؟ تفاوت موفق بودن با رضایت داشتن چیست؟ چگونه کار مناسب خود را پیدا کنم؟ نقاط قوت و ضعف را چطور باید پوشش داد تا حداکثر موفقیت حاصل شود؟ ابزارهای مورد نیاز در راه  موفق شدن چه هستند؟ چطور باید برای رسیدن به اهداف و آینده‌ای که تصور می‌کنم برنامه‌ریزی کنم؟ اصولا چطور آینده خود را در ذهن تصویر می‌کنم؟ و مواردی از این قبیل، سوالاتی هستند که هر روزه بسیاری از ما با آن روبرو هستیم.
 
دوره آینده بهتر پاسخی است حرفه‌ای برای ورود قدرتمند به بازار کار. در این دوره موارد مختلفی در حوزه مرور گذشته و توانایی‌ها صورت می‌گیرد و با توجه به طراحی‌ مورد نظر برای رسیدن به آینده‌ای مطلوب، دانشجویان این دوره با ابزارهای مورد نیازی که در طول رسیدن به هدف مورد نظرشان به آن نیاز خواهند داشت آشنا می‌شوند. این دوره تنها به بیان موارد تئوری بسنده نمی‌کند؛ بلکه با برگزاری کارگاه‌هایی در طول دوره مورد نظر که به مدت دو روز برگزار می‌شود، تلاش خواهد داشت تا به طور عملی داوطلبین را با مفاهیم تئوری بیان شده آشنا کند.

سال گذشته تجربه برگزاری این دوره را به صورت یک کارگاه آموزشی ۵ هفته‌ای داشتیم. موفقیتی که در زمینه ‍‍پیدا کردن شغل از جانب تعدادی از دوستان بنیاد کودک و موسسه رعد که در این کارگاه شرکت کرده بودند، ما رو برای برگزاری دوره جدید این کارگاه مصمم‌تر کرد که با تغییراتی در این دوره،‌سمینار آشنایی با دوره‌های جدید رو فردا در سالن همایش‌های موسسه خیریه رعد برگزار می‌کنیم.

ما این تغییرات به چه ترتیبی هستند؟

همونطور که از نوشته‌هام در سال گذشته به احتما زیاد با خبر شدید، کارگاه از اواسط فصل زمستان شروع شد و به مدت ۴ هفته شاهین طبری، علی نعمتی شهاب و من بحث‌های مختلفی رو برای دانشجویان ارایه کردیم و در نهایت شرکت کنندگانی که رزومه خودشون رو در انتهای دوره ارایه کردند، با مصاحبه‌ای که از سوی همکاران واحد منابع انسانی باهاشون صورت گرفت،‌ نقاط قوت و ضعف خودشون رو شناختند و حتی تعدادی از این دوستان هم با موفقیت در مرحله مصاحبه، استخدام شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف شدند.

اما این دوره جدید امسال به شیوه متفاوتی در دو روز متوالی برگزار خواهد شد که از صبح تا عصر دوستان در کارگاه‌های عملی و کلاس‌های تئوری شرکت خواهند کرد. در ‍پایان هر روز، تست‌هایی از شرکت‌کنندگان گرفته خواهد شد که نتیجه این تست‌ها در بیان نقاط قوت و ضعف هر کدوم از شرکت‌کنندگان به عنوان عنصر اصلی شناخته میشه. در ‍پایان این دو روز در صورتی که هر فرد به گذراندن دوره‌های خاصی نیاز داشته باشد، به مراکز معتبر معرفی خواهند شد و در پایان دوره آموزشی، توصیه‌نامه‌ای جهت ارایه به سازمان‌ها ارایه خواهد شد.

به منظور ارایه جزییات و آشنایی بیشتر علاقه‌مندان، سمینار آشنایی با این دوره آموزشی رو فردا در موسه رعد برای علاقه‌مندان این موسسه و افرادی که از طریق این موسسه معرفی و ثبت‌نام شده‌اند و همچنین هفته آینده برای موسسه توانا در قزوین برگزار می‌کنیم که شاهین طبری با موضوع انتخاب کردن در زندگی، علی نعمتی شهاب در مورد کار حرفه‌ای و من هم با موضوع قدم در جاده موفقیت صحبت خواهیم کرد.

اطلاعات دوره‌های دیگر رو می‌تونید از طریق شبکه‌های اجتماعی آینده بهتر(توییتر – فیس‌بوکاینستاگرام) و همچنین سایت آینده بهتر این مجموعه دنبال کنید و پیشنهادات خودتون رو هم در میان بذارید.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.