نوشته‌های احسان طریقت

باورهای واقعی: از کتاب‌های مصور تا دنیای واقعی

روز پنجشنبه، در اولین نشست شناخت توانایی‌های امیر مهرانی، بخشی از این برنامه اختصاص داشت به دستاوردهای افرادی که این دوره رو به اتمام رسونده بودن. من هم علاقه‌مند بودم تا با توجه به صحبتی که در انتهای دوره «آینده بهتر» داشتم، اینجا هم صحبتی در خصوص موضوع مهمی به اسم «باور» داشته باشم.

دوره آینده بهتر رو که شروع می‌کردم، بخشی از مطالبی که ارایه کردم به موضوع باور اختصاص داشت. برای من باور موضوع مهمیه؛ که معتقدم خودم اگر به کاری از درون و به طور واقعی اعتقاد و باور نداشته باشم، اون کار نه به سرانجام میرسه و نه فایده‌ای برام خواهد داشت.

صحبت‌هام درباره قهرمان دنیای فانتزی که اخیرا به سطح خیابان‌های واقعی سان‌فرانسیسکو کشیده شد، یعنی بتمن یا شوالیه تاریکی بود. اگر از دوستان من یا خوانندگان مطالبم باشید، حتما می‌دونید که من بسیار این شخصیت داستان‌های کتاب‌های فانتزی رو دوست دارم و به نوعی قهرمان من حساب میشه.

بتمن همواره یادآور نکته مهمی برام هستش و اون هم این موضوعه که، یک قهرمان بزرگ با باورهای بزرگ مثل بتمن هم، شکست می‌خوره، درد تحمل می‌کنه و حتی گاهی مجبور میشه از صحنه عقب نشینی کنه؛ ولی با توجه به اینکه نگاهش به موضوعات و باورهایی که داره عمیق و از درون نشات می‌گیره، مجددا به مسیر بر می‌گرده و پیروز میشه.

ویديوی صحبتهای من رو می‌تونید از طریق این لینک در یوتیوب ببینید.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.