نوشته‌های احسان طریقت

خودتان را فریاد بزنید

حتماً شما هم مثل بسیاری دیگر برای چندین سال بعد خود رویایی دارید. خود را در جایی می‌بینید که با موفقیت و احتمالاً شهرت به درجه های بالای کاری رسیده‌اید. اگر این چند سال آینده را به مانند کوهی تصور کنیم که شما باید از آن بالا رویدُ احتمال زیاد این صعود با دست‌های خالی نخواهد بود و شما به ابزارهایی نیاز خواهید داشت. شما برای رسیدن به آرزوهای شغلی خود چه ابزارهایی نیاز دارید؟
فرض کنیم همین الآن به شما چوب جادوی هری ‌پاتر بدهند و از شما بخواهند ابزارهایی که برای رسیدن به آرزوی شغلیتان نیاز دارید را فراهم کنیم. ابزارهای مورد نیازی که می‌خواهید چیست؟ خوشبختانه یا متأسفانه ما چنین چوبی در اختیار نداریم و باید از ابزارهای موجود استفاده کنیم!خودتان را فریاد بزنید
در دنیای پر از تغییر امروزی شما نیاز دارید تا خودتان را به شیوه ای مطرح کنید که به عنوان مرجعی معتبر در کارتان شناخته شوید. در واقع شما باید با استفاده از تخصص و دانشتان اعتبار کسب کنید. این اعتبار و تخصص شماست که می‌تواند برند شخصی شما را در دنیای تجاری امروز معتبر کند و کاری کند که کار به سراغ شما بیاید نه شما به سراغ کار بروید.
شما باید خودتان را فریاد بزنید. تخصصتان را فریاد بزنید. تا شما تخصصتان را در جایی به معرض دید دیگران قرار ندهید٬ کسی شما را نمی‌بیند. برای موفقیت و شناساندن خود به میلیون‌ها و یا میلیاردها تومان پول نیاز ندارید. کافی است از همان جایی که هستید شروع کنید. در مورد تخصص خود محتوای مناسب متنی یا صوتی تولید کنید٬ برای مجله های مختلف مطلب بفرستید٬ خود را در جوامع مختلف مرتبط با حوزه کاری خود با نظراتتان مطرح کنید٬ سریع‌تر از دیگران بیاموزید و آموزش بدهید.

اگر در این کار به طور منظم عمل کنید٬ به زودی شاهد یک شبکه بزرگ از افرادی خواهید بود که در اقصی نقاط شهرتان٬ حتی کشور و جهان شما را با تخصصتان می‌شناسند. شما برندی خواهید بود در یک شبکه بزرگ از افرادی که تک تک آن‌ها می‌توانند با طور بالقوه برای شما فرصت تجاری مناسبی باشند.
چند لحظه چشم‌هایتان را ببندید. به چگونه معرفی کردن تخصصتان فکر کنید و به ابزارهایی که در اختیار دارید.

7 نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • قبول دارم . همین طوره ظاهرا.
  دیگران روی اونچه ما از خودمون نشون می دیم حساب باز می کنن نه اونچه تو خیالمون و تو ذهنمون هست
  کاش می شد این چیز ها رو برای مواردی غیر از کارو آینده شغلی هم تعمیم داد….

  • دقیقا. موفقیت و شکست ما تو ذهن دیگران اتفاق می‌افته و به همین خاطر هست که باید تخصص و دانشمون رو برای دیگران باز کنیم. خودمون رو فریاد بزنیم. لزمی هم نداره که حتما کار خیلی شاخص و بزرگی همون اول کار انجام داد. کوچکترین قدم اجرایی رو که برداریم موضوع خودش می‌تونه ادامه پیدا کنه.

 • همه ی این پست شما در این جمله بود که:
  سریع‌تر از دیگران بیاموزید و آموزش بدهید
  ممنونم.عالی بود

 • من اصلاً آدم بدبینی نیستم! ولی یک اختلالی وجود داره که بعضی آدما به اون دچارند و شناختی که از خودشون دارند متفاوت است از توانایی هایشان و اگر قرار باشد همین شناخت از خودشان را طوری به شما القا کنند که بپذیرید، وضعیت مطلوبی نخواهد بود… منظورم این است که “خود را فریاد زدن” بدون شناخت خود برای جامعه مشکلات زیادی به بار می آورد.

  • کاملا حرفتون درسته. زمانی فریاد زدن خودمون درست جواب میده و در طول زمان پایدار می‌مونه که هر فردی شناخت درستی از خودش و قابلیت‌هاش داشته باشه. اگر اینطوری نباشه پس از گذشت زمان همه چیز مشخص میشه و اون اعتبار اولیه هم از بین میره.

 • مشکل دقیقاً اینه که در طول اون “گذشت زمان” که می‌گویید اعتبار اولیه فرد از بین می‌رود، خیلی هزینه‌ها ممکن است به شما تحمیل شود، مشروط بر اینکه به قدری مهارت داشته باشید که عدم کفایت را زود تشخیص دهید… من جای شما بودم این نصیحت را در یک مکان عمومی طرح نمی‌کردم که “خودتان را فریاد بزنید!” به خصوص در جامعه‌ای که همه خود را متخصص در همه زمینه‌ها و همه‌چیزدان می‌دانند؛ اینکه التهاب سیاسی جامعه سال 88 یک شبه همه ملت را به مفسرین سیاسی تبدیل کند به نظرم کاملاً این مسئله را مشخص می‌کند…
  به هر حال مثبت‌اندیشی شما و تلاش برای بهتر کردن اطرافتان، قابل ستایش است ولی پیشنهاد من این است که محتاطانه‌تر عمل کنید.

 • درود بر دوستان
  موضوع اصلی که کمتر کسی هم به اون توجه میکنه اینجاست که هیچ انسان موفقی نیاز نداره تا از سوی افراد غیر متخصص تایید ، تشویق و همراهی بشه
  زمان ، برای رسیدن به پاسخ اصلی ، که چه کسی متخصص هست و چه کسی پوشال ، بهترین شاخصه هست
  به مرور همه چیز به تخت و جایگاه اصلی خودش می نشینه
  طرز تفکر و نگرش افراد مانند آهنربا هر شخصی رو به جایگاه خودش منتقل میکنه…
  مطلبتون عالی بود جناب طریفت
  و از تمام نظرات ممنون
  مفید بودن
  با تشکر