نوشته‌های احسان طریقت

استراتژی تولید و انتشار محتوا توسط خبرنامه

 این روزها همه جا صحبت از شبکه های اجتماعی و تولید و انتشار محتوای مناسب با اهداف تجاری در شبکه های اجتماعی است. این موضوع هر چند یکی از بهترین و سریع‌ترین نوع انتشار محتوا است، اما یکی از بهترین شیوه های اطلاع رسانی و کسب سهم بیشتر بازدید از سایت خود را نباید فراموش کنیم و آن هم «خبرنامه» است.

خبرنامه‌ها هنوز هم به عنوان یکی از بهترین راه های پخش کردن اطلاعات هستند. ممکن است در وهله اول به یاد اسپم کردن اخبار یا ایمیل‌هایی بی افتیم که هر روزه شاید حجم زیادی از ایمیل‌های دریافتی ما را تشکیل می‌دهند. اما به طور یقین در اینجا به روش‌ها و استراتژی‌هایی اشاره خواهیم کرد که در راستای کسب سهم بیشتر بازار باشد.

1. در خبرنامه های خود از تصویر استفاده کنید

بسیاری از سرویس‌های ایمیل به طور پیش فرض تصاویر موجود در ایمیل‌ها را نمایش نمی‌دهند! پس این کار چه سودی دارد وقتی تصاویر نمایش پیدا نمی‌کنند؟ به این سؤال این‌طور جواب می‌دهم که کاربر شما با زدن یک دکمه می‌تواند همیشه عکس‌ها را ببیند. پس در این وضعیت چرا یک فضای خوب و جذاب را که می‌توانید با استفاده از تصاویر درست کنید خراب می‌کنید؟ مزیت شما به دیگر خبرنامه‌ها در این حالت بسیار زیاد است و شما را یک سر و گردن بالاتر قرار می‌دهد.

همچنان ممکن است تعداد زیادی از افراد باشند که این بخش را غیر فعال کرده و تصاویر را نبینند. این هنر شماست که با شیوه ای خاص، کاربر را تشویق کنید تا تصاویر موجود در خبرنامه را ببینند. مشتریان هر سازمان یا صنفی شاید به شیوه ای خاص ترغیب به این کار شوند.       پس باید راهی پیدا کنید تا از این مزیت داشتن تصویر در ایمیل‌ها به خوبی استفاده کنید.

2. محتوای منحصر به فرد ارائه کنید

خبرنامه ای که تولید می‌کنید باید مطلبی گران‌مایه و دست اول، یا حداقل مطلب خاص و منحصر به فردی داشته باشد که بتواند مخاطب شما را به سایتتان یا به نقطه هدف مورد نظر هدایت کند. برای این کار می‌توانید از مواردی مانند زیر در محتوای خبرنامه خود استفاده کنید:

  • گزیده ای از متن آخرین پادکست که در سایت دارید به همراه لینکی به پادکست
  • گزیده ای از آخرین پست وبلاگ سازمانی تان به همراه لینکی به مطلب
  • آموزش‌های گام به گام و یا آموزش‌های سریالی در مورد سرفصل‌هایی که مخاطبتان علاقه‌مند است
  • لینک‌های سریع: لینک به مطالب مهم و خواندنی در سایت‌های دیگر
  • لینک به مطالب مورد توجه و پرطرفدار از آرشیو سایت یا وبلاگتان

هدف از این کار آماده کردن یک پکیج اطلاعاتی کامل برای مخاطب است که با دیدن آن، علاوه بر این که با حجم خوبی از اطلاعات جذاب روبرو شود، بتواند خلاصه ای از اطلاعات یا اخبار مورد نیاز را نیز به دست بیاورد.

3. ثابت قدم باشید

خیلی ساده و رک! اگر نمی‌توانید خبرنامه‌تان را پیوسته و با یک برنامه دقیق منتشر کنید، اصلاً این کار را نکنید! انتشار نامرتب یک خبرنامه بسیار بدتر از منتشر نشدن آن است. همه ما علاقه داریم تا برنامه یا مطلب مورد نظرمان در ساعت یا روز از پیش تعیین شده ای که منتظرش هستیم منتشر شود. در همین مورد 2 نکته مهم را باید مد نظر داشته باشید:

  • حتماً خبرنامه را در زمان مشخص و با بازه زمانی ثابت منتشر کنید
  • ظاهر و قالب خبرنامه را ثابت نگه دارید

4. خبرنامه‌تان نسخه موبایل داشته باشد

بسیاری از افراد این روزها برای چک کردن ایمیل‌هایشان از تبلت ها یا موبایل استفاده می‌کنند. پس این مزیت را اصلاً فراموش نکنید که نسخه خبرنامه‌تان حتماً قابلیت استاندارد شدن با موبایل‌ها و تبلت ها را داشته باشد.

5.  کامل‌تر از پیش بینی‌ها باشید

این موضوع که خبرنامه شما یک خبرنامه تجاری است و با اهداف بازاریابی منتشر می‌شود، منافاتی با کامل‌تر بودن از آن چیزی که باید باشد ندارد. شما می‌توانید مواردی مانند تعریف کردن یک داستان، اعتراف به شکست، جزئیات شخصی مناسب و به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد مطالب داخلی و خارجی را در خبرنامه خود بگنجانید.

بزرگ‌ترین دارایی شما در شرکتتان خود شما هستید! هیچ کس نمی‌تواند این موضوع را کپی کرده و از آن استفاده کند. پس نگران از دست رفتن اطلاعاتتان و یا کپی برداری از آن‌ها نباشید. این موضوعی است که در بخش «پرسنال برندینگ» نیز به آن به طور کامل اشاره خواهم کرد.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.