نوشته‌های احسان طریقت

ساخت پروژکتور قابل پوشیدن و تمام لمسی توسط مایکروسافت

آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی شرکت های بزرگ، در هیاهوی معرفی دستگاه ها و نرم افزارهایشان همیشه در تلاش برای ابداعات و نوآوری و ساختن چیزهایی هستن که یا در تخیل ما به سختی می گنجد و یا نمونه آنها را در فیلم های علمی و خیلی دیده ایم! یکی از این محصولات، پروژکتور با خروجی تمام لمسی است که قابلیت پوشیده شدن دارد است که نمونه اولیه آن توسط مرکز تحقیقات مایکروسافت ساخته شده است.

Microsoft creates fully interactive wearable multitouch projector

در این اواخر به لطف کینکت مایکروسافت شاهد بودیم که مخترعین و علاقه مندان چگونه از آن در بخش های مختلف، به خصوص روباتیک استفاده کردند و کارهای عجیبی انجام دادند و با به بازار اومدن کینکت برای ویندوز می تونیم شاهد این باشیم که این اتفاقات بیشتر رخ دهد. اما این اختراع جدید مایکروسافت یک ویدئو پروژکتوری است که شما می توانید آن را بپوشید و خروجی آن را بر روی هر سطحی که می بینید به صورت کاملا multi touch مورد استفاده قرار دهید!

در ویدئویی که آماده شده شما می تونید ببینید که UI طراحی شده به سبک مترو در این دستگاه چگونه عمل می کنه و چندان هم غریبه با آن نیستید. ارتباط تعاملی، بزرگنمایی و ارتباط لمسی با محیط کاربری این دستگاه، با استفاده از یک دوربین depth-sence و یک پروژکتور صورت می گیرد. هرچند این دستگاه یک مدل مفهمومی و اولیه برای ایده مایکروسافت است، باید انتظار داشته باشیم در آینده نه چندان نزدیک شاهد استفاده از این دستگاه ها در صنعت، پزشکی، هوا و فضا و … باشیم. ویدئوی زیر نحوه عملکرد این دستگاه را نشان می دهد.

Microsoft creates fully interactive wearable multitouch projector

شاید نسخه بعدی تبلت ها با پوشیدن این پروژکتور کاملا تحت تاثیر قرار بگیرد. شاید نسل بعدی فضانوردان، در پیاده روی های فضایی خود از این دستگاه استفاده کنند.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.