نوشته‌های احسان طریقت

سهم بیشتر بینگ از بازار جستجو

در ژانویه همین امسال بود که bing توتنست موتور جستجوی یاهو رو پشت سر بگذاره و بتونه به عنوان دومین موتور جستجویی لقب بگیرد که در بازار آمریکا طرفدار دارد. این رشد bing گویا همچنان ادامه دارد و در فوریه هم باز رشد داشته است. طبق گزارش Business Insider سهم bing در ماه ژانویه برابر با ۱۵٫۲ بوده که در ماه فوریه به ۱۵٫۳ افزایش پیدا کرده است. از طرفی یاهو هم از ۱۴٫۱ در ماه ژانویه به ۱۳٫۸ در فوریه نزول سهم بازار داشته است. به این ترتیب فاصله bing و yahoo بیش تر از قبل شده است. اما همچنان Google با ۶۶٫۴  درصد از سهم بازار رتبه اول را دارد. گوگل با ۶۶٫۴ درصدی مه از سهم بازار در اختیار دارد، برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۰ به بالاترین سهم خودش دست پیدا کرده است.

graph

همونطور که در نمودار و جدول به سادگی مشاهده می شه، مایکروسافت و یاهو جای خودشان رو عوض کرده اند و این برای مایکروسافت یک پیروزی است که توانسته با موتور جستجوی تقریبا جوان خودش در کنار بزرگان قرار بگیرد و حتی در کورس رقابتی با آنها باشد. اما همچنان گوگل قهرمان بلا منازع این نبرد است.

bingLogo_lg

مایکروسافت با یاهو یک قرارداد ۱۰ ساله در زمینه همکاری در بخش های جستجو و تبلیغات دارند که می توان در این میان سهم یاهو و بینگ را در حساب مایکروسافت ریخت که جمعا چیزی در حدود ۲۹٫۱ می شود. البته باید توجه داشت آمار Comscore تنها بر اساس استفاده از خود موتور جستجو بوده و مواردی مانند دستگاه های موبایل را شامل نمی شود. چیزی که بر اساس حدس و گمان در حدود ۱۵ درصد جستجوهای روزانه را تشکیل می دهد.

 

منبع + و +

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.