نوشته‌های احسان طریقت

آیا استیون سینوفسکی رئیس بعدی مایکروسافت خواهد بود؟

بالاخره  انتظارها به پایان رسید و امروز، ۲۹ فوریه ۲۰۱۲ نسخه بتای یا Consumer Preview ویندوز ۸ ارائه خواهد شد و دانلودش امکان پذیر خواهد شد. اما این نسخه از ویندوز علاوه بر تغییرات بنیادین و گسترده ای که تو بخش معماری و اجرا روی پلتفورم های سخت افزاری داشته، شایعه و گمانه زنی های دیگری هم به گوش می رسد. این تغییرات در سطح مدیریت کلان خود شرکت مایکروسافت هست!

از مدت ها پیش عده ای صحبت ها و نارضایتی هایی مبنی بر عدم موفقیت استیو بالمر، مدیر عامل کنونی مایکروسافت رو مطرح کردند و بحث هایی بر عدم موفقیت در بازار موبایل و تبلتها و  کاهش موفقیت های این شرکت داشتند. عده ای هم با این نظرات مخالف بودند و بالمر رو موفق می دونستند. استدلال آنها موفقیت خیره کننده ویندوز ۷، آینده امیدبخش ویندوزفون و سود خوبی که از فروش آفیس برای مایکروسافت به ارمغان اومده هستش. اما اینروزها با مطرح شدن ویندوز ۸، اسم فرد جدیدی مطرح شده که در واقع مدیریت توسعه ویندوز ۸ رو به عهده داره. در واقع نفر اول ویندوز ۸ کسی نیست جز استیون سینوفسکی.

Steven Sinofsky

امروز یعنی ۲۹ فوریه برای استیون سینوفسکی ۴۶ ساله که به سختی بیرون از دنیای تکنولوژی شناخته میشه، روز مهمی خواهد بود. روزی که نسخه بتای ویندوز ۸ برای عموم عرضه میشه و می تونه موفقیت های استیون رو در مورد ویندوز ۸ رقم بزنه. اگر امروز سرآغاز موفقیت های ویندوز ۸ باشه، می تونه در آینده سینوفسکی رو هم در شرکت مایکروسافت به درجه های بالاتری برسونه. درجه ای معادل مدیر عاملی شرکت مایکروسافت و جایگزینی برای استیو بالمر.

اما مساله این است که آیا سینوفسکی کاریزما و هوش مدیری مثل بیل گیتس رو دارا هستش؟ آیا توانایی تحلیل های بازار و شخصیت جالبی مانند استیو بالمر رو برای مدیریت مایکروسافت دارا هست؟ تا به حال سینوفسکی در مجامعی ظاهر شده که مربوط به ویندوز ۸ بوده و در مورد موارد فنی این نسخه متفاوت از ویندوز صحبت کرده است. بنابراین بیشتر در حیطه فنی مورد آزمایش قرار گرفته و به زودی نیز قرار خواهد گرفت. شاید اگر مایکروسافت اجازه مصاحبه در مورد موارد فنی رو با سینوفسکی میداد موارد بیشتری روشن می شد.

استیو بالمر هرچند سودهای تجاری زیادی برای مایکروسافت و سهامداران به ارمغان آورده، اما همیشه زیر سایه موارد مهمی بوده و از روز اول هم دچار چالش های زیادی بوده و همیشه این پایه های لرزان مدیریتی تهدیدش می کرده. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا موفقیت های این نسخه از ویندوز پایه های مدیریتی استیو بالمر رو بیش از پیش می لرزونه و سینوفسکی جای اون رو می گیره؟

منابع ( +,+,+ )

2 نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.