نوشته‌های احسان طریقت

همه بر علیه یکی: جایگزین هایی برای گوگل

آیا شما هم از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنید؟ در این که گوگل بیشترین سهم بازار موتورهای جستجو را دارد شکی نیست. اما آیا تا به حال شده به این موضوع فکر کنید که اگر از این لحظه به بعد بنا به دلایلی مجبور باشید موتور جستجویتان را عوض کنید، چه جایگزین یا جایگزین هایی برای آن دارید؟ بله شاید جواب دادن به این سئوال کمی سخت باشد. اما در اینجا قصد داریم شما را با جایگزین های دیگری برای گوگل آشنا کنیم.

google

  1. Bing: بینگ موتور جستجوی این روزهای مایکروسافت مدتی است که در حال باز کردن جای خود در بازار های جستجو است. مایکروسافت که تا قبل از این با موتور جستجوی live نتوانسته بود موفقیت زیادی در این بازار کسب کند، با تغییر استراتژی خود، بینگ را به عرصه رقابت با سایر رقبا فرستاده است. اگر شما از افرادی نیستید که تا اسم مایکروسافت را می شنوند به محصول این شرکت یک نه بزرگ می گویند، حتما مدتی از این موتور جستجو استفاده کنید تا توانایی های مایکروسافت را در عرصه جستجوی اینترنتی را نیز بسنجید. یک هفته مدت زیادی است؟ اگر رضایتتان جلب نشد گوگل بر جای خود پابرجاست. به راحتی برگردید.
  2. IxQuick: این موتور جستجو اولین بار در سال ۲۰۰۹ نتایج حاصل از جستجوی شما را به صورت رمزنگاری شده یا encrypted ارائه می کرد. در حال حاضر این سایت مجهز به SSL شده و نتایج جستجوی شما به طور کامل ایمن شده است. هرچند که در حال حاضر سایت های زیادی از این قابلیت استفاده می کنند، اما IxQuick برای اولین بار این موضوع را به حیطه موتورهای جستجو برد.
  3. Startpage: این موتور هر چند شاید جایگزین خیلی مناسبی برای گوگل نباشد، اما می تواند در بسیاری موارد نظرتان را جلب کند. چطور؟ اولین مورد برای این موضوع، دنبال نکردن نتایج جستجوی شما مانند گوگل است. شما به راحتی و به طور ناشناس می توانید به جستجو بپردازید و مطمئن باشید که ردپایی از شما به جا نمی ماند. مورد بعدی که شاید نظرتان را بیشتر به این سایت جلب کند، نمایش محدود سایت های تبلیغی در این سایت در زمان نمایش نتایج جستجو است.
  4. DuckDuckGo: از دست نمایش سایت های اسپم در نتایج گوگل خسته شده اید؟ برای رهایی از این سایت استفاده کنید. بله! این سایت نه نتایج شما را با اسپم های تبلیغاتی آلوده نمی کند بلکه حتی تاریخچه جستجوی شما را نیز نگهداری نمی نماید. پس با خیال راحت جستجو کنید.
  5. Dogpile: داگپایل روشی متفاوت از سایر موتورهای جستجو برگزیده است. این سایت بر اساس متا به جستجو می پردازد و نه تنها نتایج گوگل را شامل می شود بلکه از نتایج گوگل و یاهو نیز بهره می گیرد. پس به راحتی یک تیر و چند نشان!
  6. Wolfram Alpha: برای چند لحظه روش های سنتی جستجو کردن را فراموش کنید. سوار بر موج آلفای ولفرام شوید تا پا به دنیای جدیدی بگذارید. ولفرام آلفا بر خلاف ایندکس کردن فایل ها و سایتها و نمایش نتایج جستجو بر اساس این ایندکس ها، از یک موتور دانش محور استفاده می کند. شما به راحتی می توانید به زبان انگلیسی سئوال خود را بپرسید تا این موجود دوست داشتنی پاسخ آنرا بر اساس دانشی که دارد به شما نشان دهد. جالب نیست؟

بینگ را امتحان کردید؟ دوست داشتید از آن استفاده کنید، اما هنوز به آن اطمینان ندارید؟ برای شما یک راه حل ساده و رضایت بخش وجود دارد. اگر هر دو سایت گوگل و بینگ در کنار هم باشند راحتتر نیستید؟ Bing vs Google در خدمت شماست. هر دو غول جستجو در کنار هم برای شما.

شما می توانید هنوز هم از گوگل استفاده کنید، اما به یاد داشته باشیم که جایگزین های دیگری نیز برای تمام سرویس ها از جمله گوگل وجود دارد.

 

لینک مطلب در سایت کائسنا

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.