نوشته‌های احسان طریقت

لبخند چشم بادامی ها در نمایشگاه توانایی های ما

دهمین نمایشگاه بین المللی تلکام هر ساله محل به نمایش گذاردن توانایی های متخصصین این حوزه در کشور بوده و حضور شرکت های خارجی را بتوان به عنوان معیاری برای ارزیابی و سنجش اهمیت این نمایشگاه نام برد. اگر مقاله ها و مصاحبه های کلیشه ای همیشگی را که برگزاری هر نمایشگاه ، سمینار و به طور کلی هر فعالیتی را مثمر ثمر و مفید و با موفقیت میداند کنار گذاشته و همچینین آن دسته از متخصصینی را که فعالیت های واقعا مفیدی انجام داده اند را از این گفتار حذف کنیم، باقی ماجرا شاید چندان دلچسب و دوست داشتنی نباشد.
نمایشگاهی که حاشیه آن با صحنه های همیشه تکراری دستفروشان همیشه حاضر در نمایشگاه ها تا اینترت ۶۴ کیلو بایتی برای هر سالن برگزار میشود آیا میتواند بیانگر توانایی های صنعت ارتباطات ما باشد؟ آیا زمانی که شرکتهای سخت افزاری فعال در این حوزه تنها نقش واسطه فروش تجهیزات کشورهای شرق آسیا را به عهده دارند می توان از پیشرفت در این عرصه سخن گفت؟ آیا زمانی که شرکتهای معظم اپراتور تلفن همرا به ضرب انواع اقسام وسایل تفریحی غیر مرتبط با صنعت مخابرات مانند انواع کنسولهای بازی تنها سعی در شلوغ تر جلوه دادن سالن یا غرفه خود میکنند میتوان انتظار بهبود کیفیت ارائه خدمات از آنها داشت؟ آیا بازدید کننده ای که تنها به عشق جمع آوری هدایای تبلیغاتی پا در عرصه نمایشگاهی که قرار است گوشه ای از زحمات فعالین این عرصه را نمایش دهد، رمقی برای متخصصان واقعی می گذارند؟
نمایشگاهی که برگزار شد و در آن چشم بادامی هایی را می توانستید ببینید که لبخندی از رضایت و از اعماق وجود خود بر لب داشتند، تنها درد متخصصینی را که با عشق و شاید کمترین چشم داشت مادی پا در عرصه رقابت با آنان گذاشته اند را بیش از پیش دلسرد میکند. لبخندی که حاکی از رضایت آنان است. از بستن قراردادهای پرمنفعتشان. از بازاریابی و فروششان.
شاید نمایشگاه های تخصصی ما بیشتر از آنکه منفعتی برای متخصصان و فرهیخته گانمان داشته باشد، بیشتر به دستفروشان و علاقه مندان هدایای تبلیغاتی کمک کرده و سود سرشاری را نصیبشان می کند. نمایشگاه های تخصصی ما که لبخند رضایت چشم بادامی ها را به همراه دارد.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.