نوشته‌های احسان طریقت

۱۰۰۰ روز انتظار تا بازی های المپیک ۲۰۱۲

کمی بیش از ۱۰۰۰ روز به شروع برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود باقی مانده است.
تقریباً ۱۰۰۰ روز به شروع المپیک ۲۰۱۲ لندن. با این حال تیم فنی مسئول برگزاری مسابقات، آماده است.
بعد از حدود یک سال از شروع آماده سازی بخش‌های مختلف، شرکت Atos Origin که در واقع رهبر کنسرسیومی است که وظیفه طراحی و اجرای زیرساختهای فنی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ را به عهده دارد، برای شروع کار آماده است. با پایان سال جاری میلادی این کنسرسیوم باید مقدار زیادی از طراحی‌های سیستم‌ها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات سایت المپیک در شرق لندن و برخی نقاط دیگر در سطح انگلستان را به اتمام برساند.
کار بر روی ساخت و پیاده سازی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در ابتدای سال جدید میلادی آغاز خواهد شد. اولویت این کارها با شروع به ساخت مرکز داده‌های مسابقات و سایت اینترنتی‌ خواهد بود که داوطلبان بتوانند در زمان مسابقات با استفاده از آن، اخبار و رویدادهای مسابقات المپیکی آینده را به شیوه‌ای آسان و سریع پوشش دهند. بعد از اتمام این موارد، آزمایشگاه‌ها و مراکز آزمون قرار می‌گیرند که باید با گامهایی استوار و مطمئن به آماده سازی آنها پرداخته شود.
زمانی که همه این موارد در نوامبر ۲۰۱۰ به اتمام رسید، مرکز آزمون با استفاده از روش‌های شبیه‌سازی، رویدادها و مسابقاتی را که قرار است به طور واقعی در ژوئن ۲۰۱۲ اتفاق بیافتد، جهت بررسی و رفع هرگونه اشکال احتمالی ، شبیه‌سازی کرده و توسط این کار هسته اصلی فناوری‌های خود را مورد آزمایش قرار می‌دهد.
بخش‌های مختلفی از فناوری اطلاعات که به طور جداگانه ساخته شده و در نهایت به یکدیگر متصل شده اند، مانند سیستم‌های مدیریت بازی‌ها که وظیفه فعالیت در زمینه مجوزهای لازم، حمل و نقل، محل اسکان، گزارشات پزشکی، مدارک ورزشی، اطلاعاتی که در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد و مواردی از این قبیل با استفاده از این روش تحت آزمایش قرار می‌گیرد.
رئیس شرکت Atos عنوان کرد: “تمامی افرادی که در پروژه‌های آماده‌سازی درگیر هستند به این موضوع واقفند که تمام لحظات دارای ارزش زیادی بوده و با توجه به این موضوع که از سال آینده میلادی کار ساخت زیرساخت‌هایی مانند آزمایشگاه‌ها آغاز می‌شود کار بسیار سنگینی به عهده‌شان قرار گرفته است. “
در سال بعد، با اتمام کارهای المپیک زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور، تیم انگلیسی با تیمی فعالیت خواهد کرد که هسته اصلی آن را افرادی تشکیل داده‌اند که از المپیک ۲۰۰۴ آتن در این زمینه فعالیت داشتند. شاید به گفته رئیس شرکت Atos چالش‌های زیادی با افزایش تعداد افراد و همچنین افزایش حجم کاری در سال آینده رخ دهد.
هرچند که هسته اصلی شبکه، سیستم‌های امنیتی و معماری‌های اطلاعاتی بکار رفته برای المپیک ۲۰۱۲ لندن شبیه مواردی است که در المپیک ۲۰۰۸ پکن استفاده شده، اما تغییراتی در جهت بهبود عملکرد بخش‌های زیادی صورت خواهد گرفت.
رسانه‌ها، آژانس‌های خبری، و سازمانهای دیگر این بهبود عملکرد را در اطلاع‌رسانی و یا فعالیت‌های خود مشاهده خواهند کرد که باعث افزایش محدوده کاری، شخصی سازی موارد مهم و در کل باعث افزایش استفاده کسانی می‌شود که بزرگترین رویداد ورزشی هر چهار سال را تعقیب می‌کنند.
آیا لندن۲۰۱۲ برگ جدیدی در عرصه استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه ورزش خواهد بود؟ تنها کمی بیش از ۱۰۰۰ روز به آغاز مسابقات مانده است.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.