نوشته‌های احسان طریقت

نادال ویرانگر

دقایقی پیش بازی فینال بین رافائل نادال اسپانیایی و راجر فدرر سوییسی تموم شد. نادال ۳ بر صفر فدرر را نابود کرد. این بدترین باخت فدرر در ۱۸۷ بازی گرند اسلمی بود که تا حالا بازی کرده بود و این فینال هم کوتاه ترین بازی فینال از سال ۱۹۷۷ تا به حال بود!!!

نادال دومین فردی هست که در تاریخ مسابقه ها برای ۴ بار قهرمانی را مال خودش می کنه. از سال ۱۹۷۸ تا ۸۱ این Bjorn Borg بوده که این عنوان را از آن خودش کرده. نادال ۲۸ بازی در تاریخ این مسابقات با پیروزی پشته سر گذاشته و هیچ باختی نداشته و از ۹۱ ست ممکنه ۸۴ تا را با پیروزی پشت سرگذاشته. نادال بعد از سال ۱۹۸۰ که بورگ بدون حتی یک ست باخته مسابقه ها را پشت سر گذاشته بود، اولین کسی هست که این کار را بار دیگه تکرار میکنه. جالبه که بورگ در استادیوم حاضر بود و بازی را میدید.

این پنجمین باری بود که این دو تنیسور در فینال یک گرند اسلم با هم بازی میکردن که هر ۵ بار را نادال پیروز شده. فدرر باز هم نتونست قهرمانی این مسابقه ها را از آن خودش بکنه، کاری را که خیلی از قهرمانهای دیگه ای مثل Pete Sampras, John McEnroe, Jimmy Connors, Boris Becker , Stefan Edberg هم نتونسته بودن این کار را انجام بدن.

نظر دهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.