نوشته‌های احسان طریقت

 

پیش ثبت‌نام دوره جدید بازاریابی محتوایی – آذر ۹۷

محتوا به عنوان ابزاری برای اطلاع‌رسانی به مخاطب همواره یکی از روش‌هایی بوده که کسب‌وکارها به آن توجه داشته‌اند. اما تغییر دنیای بازاریابی به نگاهی خاص‌تر به درون کسب‌وکارها و بوجود آمدن نگاه ارزش‌محور باعث شده تا این ارتباط هم بهینه شده و مخاطب بیشتر درباره ارزشی که کسب وکارها ایجاد می‌کنند بفهمند تا از محصول.

بازاریابی محتوایی نقش مهمی در این میان به عنوان ابزار مهمی که مبتنی بر محتوا-داده است به عهده گرفته و با نگاهی به مسائل و مشکلات مخاطب، ایجاد انگیزه و توجه، تلاش می‌کند تا تاثیر مهمی بر فرآیند فروش محصول/خدمت بگذارد.

در کارگاه دو روزه بازاریابی محتوایی مروری جامع می‌کنیم بر چرایی بازاریابی محتوایی، استراتژی و پیاده‌سازی بازاریابی محتوایی و با بررسی نمونه‌های واقعی در این حوزه، به صورت عملی یک پروژه بازاریابی محتوایی را هم پیاده‌سازی می‌کنیم. تغییر نگاه بنیادین به مساله بازاریابی محتوایی در کسب‌وکارها موضوعی است که در این کارگاه به دنبال آن هستیم.

کارگاه به صورت عملی و با بررسی نمونه‌های واقعی برگزار خواهد شد و شرکت کننده‌ها در قالب تیم‌های مختلف به تمرین مفاهیمی که یاد می‌گیرند خواهند پرداخت. نمونه‌ای که به صورت کامل و واقعی به آن خواهیم پرداخت سایت کتاب کاله است که به عنوان رسانه بازاریابی محتوایی شرکت کاله در نظر گرفته شده است.

ایجاد امکانی برای تجربه‌ کردن آنچه آموخته شده است می‌تواند نقش مهمی در یادگیری دوره‌های آموزشی داشته باشد. این موضوع به خصوص در مورد دوره‌ای مانند بازاریابی محتوایی که بسیار مهارت محور است می‌تواند تاثیرگذار باشد.

پس از پایان دوره، نماینده‌های برندهایی که حامی معنوی کارگاه هستند برای آشنایی بیشتر و گپ و گفت با شرکت کنندگان حضور پیدا می‌کنند و پس از گپ و گفت، در صورت علاقه‌مندی پیشنهادی برای همکاری به صورت کارآموزی یا حتی استخدام به مصاحبه شونده ارائه می‌کنند. طبیعتا تمامی شرایط به مذاکره‌ای که در همان جلسه انجام می‌شود بستگی داشته و شرکت کننده در دوره می‌تواند در صورت دریافت بیش از چند پیشنهاد، به هرکدام که علاقه و نزدیکی بیشتری حس کرد پاسخ مثبت داده و همکاری طبق شرایط اعلامی طرفین شروع شود.

این همکاری با برندهای حامی می‌تواند زمینه را برای پرورش استعدادهای شرکت کنندگان در زمینه بازاریابی محتوایی گسترش داده و به رشد این حوزه در کشور کمک کند.

این کارگاه در ماه آذر و در دو روز (دو پنجشنبه) از ساعت ۹ تا ۱۷ برگزار می‌شود که زمان دقیق آن به زودی اعلام خواهد شد.  همچنین زمان مصاحبه با نماینده‌های برندها هم به زودی اعلام خواهد شد.